دانشمندان مشاهده کردند میمون‌های ماده‌ای که در یک گروه 250 تایی زندگی می‌کردند به بچه‌های خود یاد می‌دادند که چگونه از رشته‌های مو برای پاک کردن لای دندان‌هایشان استفاده کنند.
PD*27466139

یک میمون دم بلند در تایلند، به بچه‌ی خود نشان می‌دهد چگونه از نخ دندان استفاده کند.

پروفسور نوبو ماساتاکا (Nobuo Masataka) از «موسسه‌ی پژوهش پستانداران نخستین در دانشگاه کیوتو» که این تحقیق را انجام داده است عقیده دارد بر پایه‌ی این کشف، این تئوری که پستانداران نخستین قادر هستند نحوه‌ی استفاده از ابزار را به فرزندان خود یاد دهند، مورد تایید قرار گرفته است.
او می‌گوید: “من شگفت زده شدم! چرا که معمولآ گفته می‌شود آموزش دادن استفاده‌ی صحیح از ابزار‌آلات به یک شخص دیگر، چیزی است که فقط توسط انسان‌ها انجام می‌شود.»
در این مطالعه رفتار 7 میمون ماده و تعامل آن‌ها با بچه‌هایشان در میان اجتماعی از میمون‌ها در نزدیکی بانگکوک تایلند، مشاهده و بررسی شد.
استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن لای دندان‌ها توسط بزرگترها، زمانی که میمون‌های بچه حضور داشتند، دو برابر و حتی دقیق‌تر شد. احتمالآ آن‌ها درصدد بوده‌اند تا این روش را به بچه‌ها آموزش دهند.
به گفته‌ی پروفسور ماساتاکا، مطالعه هنوز در مرحله‌ی فرضیه قرار دارد.
«ما علاقمندیم تا تمرکز خود را به سمت میمون‌های بچه متمایل کنیم تا ببینیم آیا کارهای مادران باعث می‌شود آن‌ها تمیز کردن دندان را یاد بگیرند یا خیر؟»

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic